A helyi igényekre és szükséglétekre reagálva egy speciális szakértőkből és helyi szakemberekből álló csapat, együttműködésben a korai beavatkozás lehetőségének megszervezésére komplex megoldást jelentő programot fejlesztett ki, mely hosszú távon fenntartható. A Kríziscsoport szakemberei, szakértői – mentálhigiénikus, pszichológus, szociális munkások, védőnő, pedagógus, rendőr stb.- 2019. tavaszáig, 1 éven keresztül találkoztak és 10 eset mentén értékeltek ki hátrányos helyzetű gyerekekeket, családokat érintő krízisproblémákat.
A kríziscsoport célja a család- és gyermekjóléti szolgálatok támogatása érdekében az észlelő- és jelzőrendszer működésének optimalizálása, valamint a különböző krízishelyzetek felismerésére és a korai beavatkozás lehetőségének megszervezésére komplex megoldást jelentő program kifejlesztése. A kríziscsoport működéséért felelős Sás Ildikó, szociális és gyermekjóléti szakterületi koordinátor.
Az észlelő- és jelzőrendszer működésének optimalizálása és az innovatív program kifejlesztését támogató csoport feladata a krízis, krízishelyzet egységes fogalmi rendszerének kialakítása az észlelő- és jelzőrendszerben résztvevő szakterületek képviselői között, valamint a helyi igények és szükségletek feltárása, egyedi esetek feldolgozása, modellezése alapján, olyan protokollok, innovatív módszerek kidolgozása, mely preventív jelleggel járul hozzá a gyermekelhanyagolás és a bántalmazás korai megakadályozásához.
Az innovációs rendszerdokumentáció elkészült, viszont a Kríziscsoport önkéntes alapon tovább működik, a szakemberek továbbra is havonta találkoznak, hogy megoszthassák egymással szakmai tapasztalataikat.